Uličná liga vo futbale v meste Prešov

42. ročník

Sicra konečne zabodovala naplno

•  PDF

Štrnáste kolo Pohára primátora v malom futbale patrilo predovšetkým celkom bojujúcim o záchranu, pretože hneď tri z nich zvíťazili. Paradoxne to však neznamená prakticky žiaden posun, pretože tieto víťazstvá dosiahli susedia v tabuľke a neodpútali sa jeden od druhého. Zostupové karty teraz držia FC Šidlovec a Nobyt, čelo tabuľky je stabilizované. Zdá sa, že predovšetkým celkom namočeným do zostupu už ide o všetko a tieto stretnutia boli plné sporov a hádok. Stephan 49 bojoval s PreDopsom a začal veľmi zle. Polčas prehral 0:3 a až neskôr s zobudil a vyrovnal. PreDops však opätovne išiel do vedenia a keď sa zdalo, že po vyrovnávajúcom góle na 4:4 to skončí remízou, po sporoch o penaltu zahrali PreDops rýchlo trestný kop a dvojbodovým gólom na 5:4 zavŕšili nervózny zápas vo svoj prospech. FK Čiko márne čaká na prvý jarný bodový zápis. Ak mala byť Sicra obetným baránkom, tak to nebol dobrý odhad. Sicra hrá na jar dobre, ale nedokázala až doposiaľ pretaviť výkon do zisku bodov. Tentoraz to bolo inak a víťazstvo 7:4 bolo úplne zaslúžené. Šlágrom kola bol duel medzi MFC Tatra Temex a Gemor teamom. Pikantériou bol fakt, že nová akvizícia majstra, brankár Igor Vaško sa predstavil po rokoch proti svojmu bývalému celku a v ďalšom kole to bude presne tak isto. Temex šiel do vedenia 3:0 a dopomohol k tomu aj Vaškov vynikajúci výkon. Polčas sa však skončil 4:2 a až v druhej časti hry Temex svoj náskok zvýšil. Konečné víťazstvo 6:3 je zaslúžené, hoci ani Gemor nebol z hry vonku, na body to nestačilo. Vo veľmi nervóznom zápase hrali Elmont Profitters s Hestou. Druhý z menovaných má konečne pokope mužstvo a čakal sa ich plný bodový zisk. Elmont Profitters však v predchádzajúcich kolách ukázal iný futbal než na jeseň a bola otázka času, kedy sa dočká úspechu. V nervóznom zápase plnom sporov sa nakoniec presadil Elmont Profitters a vybojoval dôležité víťazstvo 3:2. Výsledok kola dosiahli hráči Brahamy s Nobytom. Futbal to však nebol bohvieako lahodný, Brahama hľadá formu z Markob Cupu a Nobyt jej to blahosklonne umožnil. Od začiatku bolo jasné kto je favoritom a postupne sa to odrazilo aj na výške skóre. Brahama zvíťazila 18:4 a pred najdôležitejším zápasom jari si aspoň napravila skóre. Safi prišla ku víťazstvu s FC Šidlovcom ako slepé kura ku zrnu. Šidlovec viedol ešte necelých dvadsať minút pred koncom 3:1, potom však prišiel zvrat ako z veľkej knihy. Safi rýchlo vyrovnala, šliapala až do konca a súpera nakoniec porazila 5:3.