Uličná liga vo futbale v meste Prešov

42. ročník

Semifinále Markob Cupu bolo o osobnostiach a o šťastí

•  PDF

Po vypadnutí MFC Tatra Temex, najväčšieho favorita a obhajcu ligového pohára, sa v semifinále stretla štvorica úplne vyrovnaných celkov, kde sa nedalo vopred tipovať víťaza. Prví si sily zmerali hráči PreDopsu a Sicry, ktorá sa postarala o to, že Temex má dlhšiu prestávku ako si predstavoval. Papierovým favoritom teda bola ona, lenže hral sa úplne vyrovnaný aj trocha nervózny zápas. PreDops sa predstavil s vynovenou zostavou, ale v bráne iba s hráčom v poli. Napriek tomu vyhral prvý polčas 1:0. Sicra hrala svoju typickú hru, ale určite nepredviedla taký výkon ako vo štvrťfinále. Aj ona vytiahla do poľa s niektorými novými mužmi, ktorí priniesli oživenie a nakoniec aj stretnutie rozhodli. V opatrnej hre na oboch stranách rozhodli drobné chybičky, ktoré prišli v druhej časti hry. Sicra otočila vývoj a dvomi gólmi strhla vedenie na svoju stranu. PreDops však nerezignoval a dokázal stav zrovnať na 2:2. Oba celky sa potom viac sústredili na to aby gól nedostali a neveľmi ohrozovali gólmanov. Zlomovým bodom bola nepremenená sporná penalta PreDopsu, po ktorej Sicra ožila a v poslednej minúte zlatým gólom postúpila do vytúženého finále. Za zmienku stojí výkon čerstvého päťdesiatnika Jaroslava Mindžáka, ktorý v bráne Sicry doslova vychytal oba jarné zápasy. Druhú semifinálovú dvojicu obstarali súperi z čela tabuľky, druhá Brahama a štvrtý Gemor team. Opätovne to bol vyrovnaný zápas, kde oba celky predviedli svoje silné stránky. Brahama kombinačný futbal a dobrú obranu, na čele s vynikajúcim Strakom v bráne a Gemor team prakticky celozápasovú power-play, keď s brankárom vysunutým na polovici ihriska, hrala presilovku, z ktorej si vynútil územnú prevahu. Vedenia sa ujala Brahama Polčovým gólom, lenže Gemor dokázal odpovedať Ciskom, mimochodom autor troch presných zásahov. Polčasové rezumé stanovil nechytateľnou bombou hráč Brahamy Beliško. Doslova gólová smršť prišla hneď v úvode druhého polčasu. Tu sa ukázalo, čo pre Brahamu znamená jej ústredná postava Miroslav Bačár. Ako prihrávajúci hráč bol pri prvých dvoch presných zásahoch svojho mužstva a svoj výkon korunoval hetrikom v priebehu dvoch minút, ktorým zvýšil stav na 5:1. Gemor bol zrelý na knokaut, lenže Brahama sa strelecky odmlčala a drvivú územnú prevahu si začal vytvárať jej súper. Gemor team trpezlivo búšil do súpera a zápas poriadne zdramatizoval. Brahama bránila ale mala na mále, pretože stav bol zanedlho už iba 5:4. Vďaka oduševnenej defenzíve, vynikajúcemu brankárovi i určitému stereotypu Gemoru, Brahama tlak ustála a postúpila do sobotňajšieho finále.